ETF-Capital Güvenilir Mi?

ETF-Capital, 70.000’in üzerinde tradera ev sahipliği yapmaktadır ve ayda 100 milyar doların üzerinde 1.5 milyonun üzerinde işlem gerçekleştirmektedir.

ETF-Capital, traderların sadece 100$’lık minimum depozito için maksimum 1:200 kaldıraçla 250’den fazla CFD’ye erişebildikleri, yalnızca tescilli bir ticaret platformu olan ETF-Capital Webtrader’ı sunar.

ETF-Capital, Mayıs 2018’den bu yana Cayman Adaları Para Otoritesi (CIMA), 1383491 sayılı Menkul Kıymetler Yatırım İş Kanunu (SIBL) tarafından düzenlenmektedir. Bu düzenleyici yalnızca on sekiz aracı kurumu denetler. Yatırımcıları bu komisyoncuda öngörülemeyen finansal sorunlara karşı koruyacak bir yatırımcı tazminat fonu bulunmadığına dikkat edilmelidir. Tüm müşteri fonları Ulusal Avustralya Bankasında (NAB) ayrılmaya devam etmektedir.

Çalışanları, temsilcileri ve diğer yetkili kişileri kapsayan mesleki tazminat sigortası mevcuttur. Çok ihtiyaç duyulan bir güvenlik ve koruma katmanı ekleyeceğinden, aracı kurumda finansal sorunlar olması durumunda mevduatları karşılayacak sigorta tercih edilecektir. Genel olarak, şeffaflık ve düzenleme düzeyi, traderların paralarını ETF-Capital Piyasalarına yatırırken kendilerini güvende ve güvende hissetmeleri için yeterlidir.

Sadece 18 aracı kurumu denetleyen Cayman Adaları Para Otoritesi, diğer düzenleyicilerin prestijinden (ve belki de deneyiminden) yoksundur, ancak yeterli koruma sağlar.

Ücretler

ETF-Capital incelememiz sırasında ücretlerle ilgili bilgilerin şirketin web sitesinde açıkça verilmediğini görünce çok şaşırdık. Bunun muhtemel olduğundan şüpheleniyoruz çünkü aracılık hala oldukça genç. Spreadler, komisyonlar veya diğer maliyetlerle ilgili hiçbir veri listelenmemiştir. ETF-Capital bir piyasa yapıcıdır ve doğrudan traderların zararlarından kâr eder. Bunun ötesinde, maliyet yapısı opak kalır.

ETF-Capital, Forex, emtialar, endeksler, hisse senetleri ve kripto para birimlerinde 250’den fazla varlık sunmaktadır. Traderlar, varlıklar arası çeşitlendirme için birçok fırsata sahiptir. Farklı varlıklar farklı kaldıraç özellikleri taşır ve maksimum değer 1:200olarak belirtilir. Bu, ETF-Capital traderları için, diğer yargı bölgelerindeki düzenleyici kısıtlamalar nedeniyle birçok brokerin sunamayacağı bir avantaj sunar.

Tüm traderlar için tek bir CFD hesabı mevcuttur. Hesap türlerinin demokratikleşmesi aracılık sektörüne yayılıyor ve bu da hoş bir gelişme. Tüm traderlar için ticaret koşulları aynı kalır; daha iyi hizmetler için satış yok ve perakende traderlardan daha önemli mevduatlar elde etmek için pazarlama hilesi yok. Sadece 100$ ‘lık minimum depozito ile ETF-Capital, yeni traderlar için finansal piyasalara mükemmel bir giriş noktası sağlamıştır.

ETF-Capital İletişim

Aracı yatırım kurumları genellikle iletişim numaraları gizli tutmaktadır. Bu durum karşısında yatırımcı herhangi bir sorun ile karşılaştığı zaman yetkili kişiyi bulması uzun sürmektedir. ETF-Capital profesyonel bir şekilde hizmet verdiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Web sitesi üzerinde tüm yatırımcılarına açık olarak paylaştığı iletişim hattından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

ETF-Capital Destek

ETF-Capital, bünyesinde özel olarak oluşturulmuş olan tecrübeli müşteri temsilcileri hizmet vermektedir. Alanında kendini kanıtlamış ve çok sayıda tecrübe barındıran ETF-Capital ‘ Destek ‘ bölümü, çok sayıda talebe anlık olarak cevap verebilmektedir. Yatırımcıların karşılaşabileceği herhangi bir soru veya sorun karşısında anlık çözümler sağlanmaktadır.

About Yalçın Bayraktar

Check Also

EFT-Capital Güvenilir Mi?

ETF-Capital İnceleme

ETF-Capital, FinTech şirketidir. MT4 / MT5 işlem platformları aracılığıyla traderlara derin likidite ile ECN/NDD uygulaması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir