Uruguay Kripto Paraları Yasallaştırıyor!

Uruguay Kripto Paraları Yasallaştırıyor!

Uruguay Kripto Paraları Yasallaştırıyor! Kripto Paraların kullanım alanları her geçen gün daha fazla artmaya devam ediyor. Ülkeler ve Devletler bu konuda yoğun çalışma içerisinde bulunuyor. Bazı Ülkeler Kripto Paralara karşı özel bir ekip oluşturmuş durumdalar. Senatör Juan Sartori, bu konuya ilişkin Kripto Paraların yasallaşması adına bir yasa tasarısı sunacağını açıkladı. Uruguay yetkililerin yasa tasarısını kabul edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

Ancak, Uruguay sınırları içerisinde Kripto Paralar ile ilgili çalışmalar yürütüldüğü düşünülüyor. Senatör Juan Sartori, bu hamlesi ile birlikte ülke genelinde Kripto Para Madencilik tesislerine katkı sağlanacağını düşünüyor. Kripto Para Madencileri Dünya üzerinde oldukça büyük bir pazar payına sahip. Bir çok devlet bu küresel pazarda yerini almak için çalışmalar başlattı. Pazar Payının büyüklüğü göz önüne alındığında Ülke ekonomisine katkı sağlayacağı düşünülüyor. Yasa Tasarısının önümüzdeki günlerde meclise sunulması bekleniyor. Uruguay yetkililerden olumlu yönde cevap geldiği taktirde çalışmaların başlatılacağı öngörülüyor. Sartori, bu konuyla alakalı kurumsal yatırımcılarında dikkatini çekebileceğini ve Ülke sınırları içerisine yabancı yatırımcıların gelmesinde katkı sağlayacağını düşünüyor.

About Yalçın Bayraktar

Check Also

Pier Markets İnceleme

Pier Markets İnceleme

Pier Markets İnceleme Pier Markets, İngiltere merkezli bir forex şirketi olarak faaliyet göstermektedir.  Malta, Kuzey …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir