VİOP Teknik Analiz

VİOP Teknik Analiz

Teknik analiz temel analiz seçeneğinden farklı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun için bireylerin bazı hususları dikkate alarak işlemlerini yapması gerekmektedir. Teknik analiz için tablonun incelenmesi ve bazı terimlerin dikkate alınarak analiz edilmesi gerekmektedir. Analiz edilmekte olan tablonun ise güncel olması gerekmektedir. Tablo içerisinde sözleşme kodu, önceki gün kapanış, destek değerleri ve direnç değerleri gibi bilgiler yer almaktadır. Tüm bunların beraberinde tablo içerisinde birde pivot için bir değer sunulmaktadır. Teknik analiz için çeşitli formüllerin kullanılarak hesaplamaların yapılması gerekmektedir. Örnek olarak pivot hesaplaması için kullanılmakta olan formül seçeneği pivot=(H + L + C) / 3 olarak yer almaktadır. Bu sayede VİOP teknik analiz gerçekleşmektedir.

VİOP Teknik Analiz Terimleri

Teknik analiz içerisinde bilinmesi gereken çeşitli terimler bulunmaktadır. Yer alan bu terim seçenekleri bilinmeden işlem yapılabilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Varlık ilk terim seçeneği olarak yer almaktadır. İşlem yapılmak istenen finansal varlık ismi olarak yer almaktadır. Şuan ki fiyat ise raporun hazırlanması esnasında varlığın o an ki fiyatı olarak yer almaktadır. Direnç ise destek seviyelerini ifade etmektedir. Günlük beklenti ise düşüş veya yükseliş seçenekleri ile beraber ifade edilmektedir. Tüm bu terim seçeneklerinin bilinmesi durumunda tablo üzerinden teknik analiz yapılabilmesi ise doğru bir şekilde sağlanmaktadır. VİOP teknik analiz terimleri bu şekilde yer almaktadır.

VİOP Teknik Analiz Yardımı

VİOP teknik analiz işlemleri için yeterli bilgiye sahip değilseniz bu konuda çeşitli uzman yatırımcılardan yardım alabilmeniz mümkündür. VİOP teknik analiz yardımı için uzman yatırımcıların yorumlarını inceleyebilir veya şirketlerin yapmış olduğu analizleri dikkate alabilirsiniz. Yardım konusunda bir diğer önemli husus ise eğitim seçenekleridir. VİOP teknik analizi için ücretsiz bir şekilde hizmet vermekte olan eğitim seçenekleri bulunmaktadır. Yer alan bu hizmet seçenekleri ile beraber analiz konusunda kısa bir süre içerisinde bilgi sahibi olabilir ve sonrasında ise işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğitim seçeneklerinde Türkçe dil seçeneği yer almaktadır. Eğitimler esnasında formüllerin kullanımı veya tablonun okunması gibi konularda bilgi verilmektedir. Bu sayede ise yatırımcıların ne şekilde analiz yaparak kazanç sağlayabileceği konusunda alt yapısal bilgiye kısa süre içerisinde ulaşması sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir